Wsparcie jakiego udzieliliście naszym niezależnym produkcjom dokumentalnym i Wasze pozytywne reakcje na naszą twórczość, zainspirowały nas do podjęcia próby stworzenia nowego medium – niezależnego od polityków i finansowych grup nacisku. W czasie, gdy przedstawiciele rządzącej partii zapowiadają „dekoncentrację” i „repolonizację” mediów krytycznych wobec rządu i gdy tzw. media publiczne stały się tubą propagandową jednej opcji politycznej, niezwykle ważne stało się budowanie własnych, niezależnych mediów społecznych. Niezbędne są media, które działać będą w interesie obywateli, a nie tego czy innego polityka.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć – SEKIELSKI BROTHERS STUDIO, w skrócie SBS. Ma to być przestrzeń do tworzenia projektów multimedialnych: podcastów, wywiadów, programów publicystycznych, reportaży i filmów dokumentalnych.

Chcemy by było to miejsce, w którym swobodnie, bez cenzury i nacisków, działać będą mogli młodzi twórcy, dziś odbijający się od drzwi dużych korporacji medialnych. Zaprosimy też oczywiście doświadczonych dziennikarzy, którzy mają do przekazania odbiorcom coś więcej niż tylko przemysłowe mielenie newsów.

Wierzymy, że w Polsce jest zapotrzebowanie na jakościowe dziennikarstwo zajmujące się trudnymi i ważnymi społecznie sprawami. Razem możemy stworzyć miejsce wypełnione wartościową treścią, której tak bardzo brakuje dziś w mediach.